Friday's Scores

BOYS' BASKETBALL

Delavan-Darien 53, Jefferson 50

New Richmond 60, Eau Claire North 49

Notre Dame 63, Green Bay Southwest 60

GIRLS' BASKETBALL
Division 1 Sectional 1
Regional Second Round

Appleton North 58, Appleton East 43

Chippewa Falls 56, Wausau West 41

D.C. Everest 80, Superior 26

Eau Claire Memorial 45, Hudson 39

Marshfield 65, Eau Claire North 44

Neenah 57, Oshkosh West 48

Oshkosh North 41, Appleton West 33

Stevens Point 66, Wisconsin Rapids Lincoln 61

Division 1 Sectional 2
Regional Second Round

Arrowhead 55, Kettle Moraine 36

Bay Port 58, Manitowoc Lincoln 52

De Pere 86, Sheboygan South 48

Germantown 56, Hamilton 46

Green Bay Preble 59, Sheboygan North 47

Kimberly 46, Hartford Union 23

Mukwonago 51, Homestead 43

Waukesha West 58, Waukesha South 27

Division 1 Sectional 3
Regional Second Round

Badger 47, Watertown 30

Janesville Craig 65, Madison La Follette 52

Janesville Parker 55, Muskego 38

Madison Memorial 45, Kenosha Tremper 33

Middleton 69, Madison West 53

Oconomowoc 62, Burlington 48

Sun Prairie 57, Madison East 41

Verona Area 75, Kenosha Bradford 18

Division 1 Sectional 4
Regional Second Round

Brookfield Central 47, Brookfield East 41

Divine Savior 79, Milwaukee Vincent 45

Franklin 71, West Allis Central 32

Milwaukee Riverside University 69, Milwaukee Career & Tech. Ed. 21

Oak Creek 56, Racine Park 21

Racine Horlick 67, Racine Case 62

West Allis Nathan Hale 57, Greenfield 52

Division 2 Sectional 1
Regional Second Round

Hortonville 70, Shawano Community 37

La Crosse Logan 50, Holmen 47

Lakeland 58, Rhinelander 47

Menomonie 47, Rice Lake 40

Mosinee 62, Merrill 55

New London 49, Antigo 30

Onalaska 60, Sparta 43

River Falls 53, Ashland 42

Division 2 Sectional 2
Regional Second Round

Beaver Dam 55, West Bend East 20

Cedarburg 47, Menasha 20

Grafton 38, Slinger 34

Green Bay Southwest 47, Seymour 26

Notre Dame 41, Ashwaubenon 27

Plymouth 56, Port Washington 46

Pulaski 35, Marinette 29

West De Pere 53, Kaukauna 36

Division 2 Sectional 3
Regional Second Round

DeForest 51, Baraboo 32

Edgewood 43, Mount Horeb 37

Elkhorn Area 62, Waterford 36

Fort Atkinson 28, Milton 24

Monona Grove 49, Jefferson 24

Stoughton 72, Oregon 50

Union Grove 55, Wilmot Union 33

Waunakee 44, Portage 33

Division 2 Sectional 4
Regional Second Round

Cudahy 66, Milwaukee Bradley Technical 22

Greendale 43, South Milwaukee 29

Milwaukee King 110, Milwaukee South 22

New Berlin Eisenhower 63, Waukesha North 49

New Berlin West 59, Pewaukee 37

Pius XI 48, Wauwatosa East 21

Shorewood 52, Messmer 22

Wauwatosa West 61, Wisconsin Lutheran 58

Whitefish Bay 28, Nicolet 22

Division 3 Sectional 1
Regional Second Round

Arcadia 47, Neillsville 31

Baldwin-Woodville 60, Prescott 22

Barron 42, Northwestern 34

Durand 49, Altoona 40

Gale-Ettrick-Trempealeau 41, Black River Falls 19

Hayward 71, Amery 26

Somerset 54, Saint Croix Central 40

West Salem 43, Westby 34, OT

Division 3 Sectional 2
Regional Second Round

Denmark 49, Southern Door 39

Fox Valley Lutheran 54, Little Chute 27

Kiel 35, Oostburg 17

Peshtigo 63, Northland Pines 36

Roncalli 57, Kewaunee 38

Valders 57, Sheboygan Falls 41

Wittenberg-Birnamwood 50, Clintonville 25

Xavier 49, Freedom 43

Division 3 Sectional 3
Regional Second Round

Adams-Friendship 42, Westfield Area 13

Big Foot 80, Evansville 46

Brodhead 71, Edgerton 40

Dodgeville 57, Platteville 42

Lakeside Lutheran 53, Marshall 46

River Valley 47, Richland Center 34

Whitewater 53, Lake Mills 32

Wisconsin Dells 51, Lodi 43

Division 3 Sectional 4
Regional Second Round

Brookfield Academy 41, Brown Deer 27

Kettle Moraine Lutheran 44, Milwaukee School of Languages 21

Laconia 46, Ripon 29

Milwaukee North 64, Saint Francis 40

Poynette 49, Columbus 39

Saint Thomas More 71, Tenor/Veritas 10

Waupun 58, Lomira 36

Winnebago Lutheran Academy 45, North Fond du Lac 34

Division 4 Sectional 1
Regional Second Round

Athens 59, Colby 35

Cameron 64, Webster 18

Colfax 39, Glenwood City 29

Fall Creek 66, Osseo-Fairchild 44

Ladysmith 49, Unity 33

Phillips 52, Hurley 47

Regis 36, Elk Mound 27

Stanley-Boyd 79, Augusta 58

Division 4 Sectional 2
Regional Second Round

Algoma 48, Gibraltar 34

Auburndale 47, Stratford 41

Bonduel 55, Amherst 38

Crandon 49, Menominee Indian 48

Marathon 52, Edgar 25

Oconto 46, Wabeno/Laona 43

Reedsville 40, Manitowoc Lutheran 35

Shiocton 49, Iola-Scandinavia 48

Division 4 Sectional 3
Regional Second Round

Aquinas 70, Melrose-Mindoro 39

Cambridge 53, Belleville 25

Cochrane-Fountain City 57, Luther 56

Cuba City 79, Lancaster 33

Deerfield 43, Parkview 35

Mineral Point 63, New Glarus 45

Riverdale 50, Pardeeville 34

Wisconsin Heights 58, Brookwood 56

Division 4 Sectional 4
Regional Second Round

Howards Grove 47, Lake Country Lutheran 24

Kenosha Saint Joseph Catholic Academy 66, Racine Lutheran 37

Lourdes Academy 39, Markesan 24

Martin Luther 73, Destiny 33

Racine St. Catherine's 53, Shoreland Lutheran 38

Random Lake 47, Ozaukee 34

Saint Marys Springs 51, Weyauwega-Fremont 25

Division 5 Section 1
Regional Second Round

Assumption 54, Bowler 34

Flambeau 70, Prentice 35

Frederic 55, Siren 26

McDonell Central 49, Clayton 39

Northwood 34, Luck 22

South Shore 73, Mercer 37

Thorp 47, Owen-Withee 33

Turtle Lake 54, Eau Claire Immanuel Lutheran 39

Winter 74, Bayfield 66

Division 5 Section 2
Regional Second Round

Abbotsford 45, Newman Catholic 40

Gillett 65, Gresham Community 19

Green Bay N.E.W. Lutheran 57, Suring 46

Loyal 51, Columbus Catholic 25

Niagara 42, Phelps 27

Three Lakes 46, Wausaukee 27

Tri-County 50, Wild Rose 35

Division 5 Section 3
Regional Second Round

Bangor 53, Blair-Taylor 35

Barneveld 67, Southwestern 24

Benton/Shullsburg 41, Belmont 33

Cashton 57, La Farge 40

Highland 44, Wauzeka-Steuben 36

Hillsboro 62, Royall 31

Independence 37, Alma/Pepin 24

River Ridge 34, Fennimore 28

Division 5 Secton 4
Regional Second Round

Argyle 45, Albany 23

Fall River 55, Central Wisconsin Christian 25

Heritage Christian 63, Milwaukee Academy of Science 29

Hilbert 67, Sheboygan Area Luth. 34

Monticello 56, Black Hawk 37

Randolph 54, Rio 45

Sheboygan County Christian 54, Elkhart Lake/Glenbeulah 30

University Lake School 42, Catholic Central 41